Thin client technologie spořící Vaše peníze

 

Nová verze pro Windows 2000/XP®

 

BeTwin 2000/XP software umožní dvěma až pěti uživatelům sdílet data a využít možností mateřského počítače.Všichni uživatelé mohou nezávisle a současně vykonávat úlohy, které lze standardně provádět na systému Windows 2000 Professional, případně Server, či Windows XP Home nebo Professional Edition. 

Poznámka

BeTwin 2000/XP nepodporuje operační systém WINDOWS 95/98/SE/ME®

a je nutné, aby počítač měl možnost připojení k Internetu, jinak nelze systém registrovat

 

Aktuální verze revize software Betwin - ke stažení zde

Verze 2.00.309

Podpora:

Verze 2.00.267

Podpora:

Verze 2.00.243

Podpora:

Verze 2.00.227

Podpora:

Verze 2.00.208

Podpora:

Verze 2.00.201

 

Podpora:

Verze 2.00.198

 

Podpora:

Verze 2.00.194

 

Podpora:

Verze 2.00.190

 

Podpora:

Verze 2.00.184

 

Podpora:

Verze 2.00.179

 

Podpora:

Verze 1.17.156

 

Podpora:

 

Podpora Windows Service Pack 2

SW Betwin od verze 2.00 nebo pozdější podporuje Windows XP SP2. Pokud používáte předcházející verze BeTwin, je nutné provést upgrade SW BeTwin na verzi 2.00 nebo pozdější.

Instalační poznámka

SW BeTwin

Po provedení upgrade na Windows XP Service Pack 2, je nutné odinstalovat stávající SW BeTwin (ačkoliv může být nainstalovaná verze 2.00.208 SW BeTwin), restartovat Windows, přeinstalovat s poslední verzí SW BeTwin 2.00.208 a následně spustit Configuration Wizard (průvodce k přenastavení hosta i stanice - případně více stanic).

Upozornění: Je možné, že bude nutné přeregistrovat BeTwin ještě jednou za použití stejného primárního sériového čísla, které již bylo použito pro registraci předmětného PC, protože instalace Windows XP SP2 může způsobit přepnutí do demo modu.

Schema

 

Požadavky na systém

** je-li použita video karta s výstupem "TV-out", je možné připojit i televizor

 

Instalace systému

 

PCI video karty

Pro Betwin stanici doporučujeme použít ATI xpert@play VGA karet. V některých případech dochází ke kolizi mezi grafickou kartou nainstalovanou na hostitelském PC a kartou určenou pro BeTwin stanici, zejména jedná-li se o karty od stejného výrobce. V tomto případě doporučujeme záměnu jedné z karet za jiný typ. Následuje seznam odzkoušených karet, který však nemusí být konečný a výlučný:

V případě instalace BeTwin na Windows XP® je možné použít jediné karty např.: GeForce/Quadro, ATI Radeon Dual-Head nebo SiS 650 Twinview pro možnost zobrazování na mateřském PC a vytvořené stanici. V případě problémů použití jedné VGA karty s TWINVIEW příp. Dual Head se zobrazováním na druhém monitoru je doporučeno stáhnout si ovladače na předmětné karty z následující stránky, kde je možné zjistit i případné omezení či doporučení

PCI Express VGA karty:

 

AGP/PCI/PCI Express Dual View VGA karty:

BeTwin stanice a Internet

Jedna z nejlepších výhod BeTwin software je, že všichni uživatelé mohou prohlížet různé webové stránky či posílat zprávy současně a nezávisle ve stejný okamžik, za použití jedné telefonní linky, jednoho modemu a jednoho účtu u svého poskytovatele připojení k Internetu. BeTwin software současně podporuje modemy až do rychlosti 56k a současně ISDN, DSL, ADSL kabely a T1 připojení.

BeTwin stanice a ochrana dat

Windows® 2000 P/S a Windows XP® H/P umožní nastavit a měnit přístupová práva k souborům. Toto je však možné pouze v případě, že HDD je naformátován systémem NTFS

Větší počet uživatelů

Pro ovládání více než dvou připojených stanic je nezbytné použít hub. 8 portový hub je vyžadován pro 4 a více uživatelů, stejně tak jako odpovídající počet PCI video karet pro každou BeTwin stanici. Všichni uživatelé mohou sdílet periferie jako jsou tiskárny, CD-ROM mechaniky a jiné.

Maximální délka USB kabelu pro BeTwin stanici

BeTwin podporuje kabel až do vzdálenosti 22 m, ovšem každých 5 m je nutné instalovat aktivní USB hub z důvodu korektní komunikace pomocí USB rozhraní.

Maximální délka video kabelu pro BeTwin stanici

Maximální možná délka je 15m. Dvojitě stíněný video kabel je doporučený pro zachování dostatečné kvality přenosu.

Je možné přidat BetTwin stanici ke stávající počítačové síti (např. LAN)?

Ano, omezeně jsou podporovány systémy Windows NT®, Windows 2000® a Novell Netware. Pro všechny uživatele je vyžadována pouze jedna IP adresa. Uživatelé se mohou přihlásit do sítě pod svými jmény a hesly.

Jsou v BeTwin systému podporovány DOS aplikace ?

BeTwin stanice podporuje režim DOS příkazového řádku v okně a v celé obrazovce systému Windows 2000® P/S a Windows XP® H/P Edition. Z BeTwin stanice je tedy možné spouštět DOS aplikace i zpřístupnit příkazový řádek DOSu.

BeTwin a audio

V případě připojení audio pomocí USB lze přidat libovolnou konfiguraci. Jsou-li použity standardní reproduktory (ne USB), musí být nainstalována přídavná zvuková karta. Nelze však použít dvě zvukové karty od stejného výrobce. Stejně tak je možné nainstalovat 2 CD-ROM mechaniky a oba uživatelé mohou nezávisle používat tyto mechaniky

Odkazy na stránky

Na této adrese je možné stáhnout 7-mi denní zkušební verzi. Nyní je k dispozici nová verze programu BeTwin č. 2.00.309.

Distribuce v ČR

Distribuci produktu v ČR zajišťuje firma IPC CZ, s.r.o.. Případné dotazy či objednávky směřujte na obchod@ipc.cz